Home / DIASPORA / Vritet polici dhe hajduti në Kosovë, reagon ambasadori britanik

Vritet polici dhe hajduti në Kosovë, reagon ambasadori britanik

Pas ngjarjes së rëndë që ndodhi pasditene djeshme në Istog , ku gjatë një grabitje humbi jetën një polic dhe hajduti, vjen reagimi nga ambasadori britanik në Kosovë, Ruairí O’Connell.


Connell i ka shprehur ngushëllime familjes së policit Izet Demaj, i cili humbi jetën në krye të detyrës.
Pasditen e së enjtes në Istog dy persona të armatosur ishin nisur për një nga bankat në qendër të komunës, ku dyshohet se do të kryenin një grabitje. Aty u zunë në pritë nga efektive të Policisë së Kosovës, e pas një përleshje me armë zjarri, ku mbeti i vdekur një nga të dyshuarit (Kamer Metaj), e pas tij në spital të Pejës ndërroi jetë edhe polici Izet Demaj.

Përreth gazetar

Kontrolloni gjithashtu

Starton emisioni i parë në llojin e vet në mediat Audio-Vizive në shqipëri. “Puppet Channel News”

Miq te PUPPET CHANNEL dhe shikues te FAX NEWS momenti erdhi, starton emisioni i pare …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.