Home / Arkiva Tag:Sulm

Arkiva Tag:Sulm

Sulm në ambasadën e SHBA-ve në Athinë

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Athinë u sulmua në orët e para të së hënës nga pjesëtarë të grupimit anarkist “Rubikoni”. Sulmi, që u shënua në orën 03 e 30 pas mesnate, u krye në hyrje të parkingut të ambasadës, që ruhet nga personeli i sigurisë i përfaqësisë diplomatike …

Lexo më shumë »

Romney sulmon Trump: Shkaktoi rrëmujë në gjithë botën

Ish-kandidati presidencial i republikanëve në Shtetet e Bashkuara dhe senatori i ardhshëm nga shteti Utah, Mitt Romney, sulmoi ashpër presidentin Donald Trump, duke thënë se ai ka shkaktuar “rrëmujë” në të gjithë botën. Në një shkrim për gazetën Washington Post, Romney tha se Trump nuk është “rritur në mantelin” e …

Lexo më shumë »

Gjermania në terror, frikë nga sulmet terroriste

Aeroportet më të mëdha të Gjermanisë janë vënë në gjendje alarmi pasi 4 persona të dyshuar për terrorizëm u vunë re teksa monitoronin aeroportin e Shtutgartit. Policia lokale është vënë në kërkim të dy personave, atë e bir, nga rajoni i Rehnit Verior Vestfalia, si dhe për dy persona të …

Lexo më shumë »