Home / Arkiva Tag:Studentet

Arkiva Tag:Studentet

Rama njoftim të rëndësishëm për studentët

Kryeministri Edi Rama ka ndarë një njoftim të rëndësishëm për studentët. Përmes një postimi në “Instagram”, kreu i qeverisë shkruan se nga nesër studentët mund të fillojnë të dorëzojnë dokumentacionet përkatëse për të përfituar nga reduktimi i tarifës së shkollimit. “Po! Saktë (Studentët në çdo universitet duhet të kërkojnë ekzaktësisht …

Lexo më shumë »

Studentët zbulojnë surprizën e para para kryeministrisë

Studentët vijojnë protestën tyre para Kryeministrisë, pas ndërprerjes së përkohshëm për shkak të festave të fundvitit dhe kthimit të tyre në shtëpi. Ata kanë marshuar nga fakultetet e tyre dhe janë bashkuar para Kryeministrisë kur kërkojnë plotësimin e kërkesave të tyre, mes të cilave; uljen e tarifës së studimit, përmirësimin …

Lexo më shumë »

Shpallen vendimet e qeverisë për studentët

Pak më parë ka nisur konferenca e Ramës ku në fokus janë studentët. Rama u shpreh se janë miratuar katër vendime nga kërkesa e parë e studentëve. Fjala e Ramës Në mbledhje kemi marrë disa vendime të rëndësishme që shkojnë përtej kërkesave të studentëve, për të maksimizuar efektin e protestës …

Lexo më shumë »

Zbulohet surpriza që studentët i kanë bërë Ramës

Edhe pse për shumëkënd sot është një ditë pushimi, studentët që protestojnë prej javësh në Bulevardin ”Dëshmorët e Kombit” kanë menduar një dhuratë të veçantë për kryeministrin Edi Rama. Ata kanë vendosur që ti dërgojnë Ramës një palë pantallona dhe Kushtetutën e vendit, meqë sot është Krishtlindje dhe javën e …

Lexo më shumë »

Prof.Lush SUSAJ: Studentët përballë nepotizmit dhe thithlopave të korrupsionit

Nga Lush Susaj     Studentët përballë nepotizmit dhe thithlopave të korrupsionit  Është shkruar dhe folur aq shumë për nevoje të rrites së reagimit qytetarë ndajë së keqës. Në këtë këndvështrim, media dhe mendimi shkëncor e filozofik synojnë rritjen e vazhdueshme të reagimit shoqëror ndajë gojëkyçjes, mashtrimit, korrupsionit dhe arbitraritetit …

Lexo më shumë »