Home / Arkiva Tag:shqiptari

Arkiva Tag:shqiptari

Kapet me drogë, arrestohet shqiptari në Itali

Një shqiptar, është arrestuar gjatë ditës së sotme në Itali pasi u kap me drogë. Pas një kontrolloi rutinë, autoritetet ndaluan shqiptarin që po udhëtonte me një makinë luksoze dhe pas kontrolleve atij iu gjet një sasi kokaine e futur në paketën e cigareve. Në pranga përfundoi një  50-vjeçar shqiptar …

Lexo më shumë »

Maltë, shqiptari kapet me dokumenta false, dënohet

Një 25-vjçar shqiptar është dënuar në Maltë pasi është kapur duke udhëtuar me dokumente të rreme. Sipas dëshmive që ai ka dhënë në polici, tha se destinacioni i udhëtimit të tij ishte Manchesteri, në Britani të Madhe. Më tej 25-vjeçari i identifikaur si Ardit Vladi, ka pranuar se i kishte …

Lexo më shumë »

Aksidentohet shqiptari në Itali

Një aksident i rëndë rrugor ka ndodhur mbrëmjen e djeshme rreth orës 22:00 në Itali. Mediat italiane shkruajnë se në aksident është përfshirë një shqiptar, i cili ka humbur drejtimin e makinës së tij, dhe është përplasur menjëherë me një bllok çimentoje. Shqiptari i aksidentuar është 36 vjeçari me iniciale …

Lexo më shumë »