Home / Arkiva Tag:Rama

Arkiva Tag:Rama

Rama njoftim të rëndësishëm për studentët

Kryeministri Edi Rama ka ndarë një njoftim të rëndësishëm për studentët. Përmes një postimi në “Instagram”, kreu i qeverisë shkruan se nga nesër studentët mund të fillojnë të dorëzojnë dokumentacionet përkatëse për të përfituar nga reduktimi i tarifës së shkollimit. “Po! Saktë (Studentët në çdo universitet duhet të kërkojnë ekzaktësisht …

Lexo më shumë »

Reagon Rama: Po dizinformojnë studentët për tarifën

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish lidhur me protestën e studentëve dhe mbylljen e dyerve të universiteteve. Sipas Ramës, pengmarrësit e degjeneruan protestën studentore  dhe po përpiqen të diziformojnë studentët lidhur me tarifat. “Pengmarrësit që e degjeneruan protestën studentore në mbyllje dyersh me dhunë e në shfaqje rrugore të brutalitetit …

Lexo më shumë »

PD sulme të ashpra Ramës: Përdor gruan si mburojë

Partia Demokratike ka sulmuar ashpër kryeministrin Edi Rama në lidhje me pasurinë që ai ka deklaruar. Në një dalje publike nga selia blu, zëdhënësja Ina Zhupa pohon se Rama nuk ka ndërmend që të plotësojë kërkesat e studentëve që protestojnë, pasi nga kjo çështje nuk ka para për të vjedhur. …

Lexo më shumë »

Rama u nxjerr shqiptarëve gishtin e mesit

Teksa është vënë në qendër të kritikave për videon më të fundit që ka publikuar së bashku me Ermal Mamaqin, Edi Rama ka reaguar para pak minutash në Tëitter dhe ka nxjerrë gishtin e mesit. Ky veprim i tij lidhet me publikimin e fotos së oxhakut të studios ku ai …

Lexo më shumë »

Mbyllja e basteve, Rama poston video

Ashtu siç u paralajmërua nga 1 janari 2019 asnjë qepen i basteve sportive nuk u hap. Lidhur me këtë kryeministri Edi Rama vazhdimisht i bën jehonë, duke ndarë në rrjetet sociale postime të ndryshme, me mesazhe të caktuara për mbylljen e lojrave të fatit. Ndërsa pak minuta më parë kreu …

Lexo më shumë »

Koço Kokëdhima: Rama, mbreti lakuriq

Kryetari i Partisë Zgjidhja Koço Kokëdhima ka reaguar pas ndryshimeve në kabinetin qeveritar. ”Ministrat e Ramës nuk kanë asnjë lidhje me inteligjencën e shquar të Shqipërisë dhe as me bazën socialiste. Ndryshimet në qeveri nuk do zgjidhin asnjë problem. Edi Rama dhe e gjithë elita e kalbur politike e drejtuese …

Lexo më shumë »

Pas shkrirjes së qeverisë, Rama sot mbledh kryesinë

Kryeministri, Edi Rama, ka thirrur sot mbledhjen e Kryesisë së PS-së. Mësohet se temë e diskutimit në këtë takim do të diskutohet për organizimin e partisë në prag të zgjedhjeve lokale të qershorit. Në mbledhjen e Asamblesë Kombëtare të PS-së të mbajtur një ditë më parë Rama deklaroi largimin nga …

Lexo më shumë »