Home / Arkiva Tag:proteste

Arkiva Tag:proteste

Edhe minatorët i bashkohen protestës së studentëve

Protestës së studentëve të universiteteve publike që po mbahet para Kryeministrisë, i janë bashkuar edhe minatorë nga Puka dhe Mirëdita. Në një prononcim për mediat një prej protestueseve tha se kërkesat e studentëve janë legjitime, ndërsa shtoi se ishin bërë pjesë e kësaj kauze edhe për kërkesat e tyre, siç …

Lexo më shumë »

Nis protesta e studentëve

Sapo ka nisur dita e 13-të e protestës së studentëve të Tiranës. Bashkë me to kanë nisur protestën edhe studentët e rretheve të cilët duan të jenë mbështëtës deri në fund të kauzëës së tyre. Studentët e Tiranës sërish do të protestojnë para kryeministrisë dhe kanë theksuar që do të …

Lexo më shumë »

Protestuesit bllokojnë rrugët në disa qytete të vendit

Parallel me protestën e studentëve në Tiranë po zhvillohen edhe protesta në disa qytete të vendit dhe si pasojë janë bllokuar rrugët kryesore. Është bllokuar autostrada Tiranë-Durrës,  Tiranë-Elbasan, rruga nacionale Fier-Vlorë, rruga në hyrje të Lezhës, Korçë-Kapshticë. ndërkaq policia e Lezhës e ka quajtur bllokimin e rrugës si shkelje ligjore.

Lexo më shumë »