Home / Arkiva Tag:Meta

Arkiva Tag:Meta

Meta nuk dekreton shkarkimin e Bushatit

Presidenti Meta dekreton lirimin nga detyra të të gjithë ministrave me përjashtim të Ditmir Bushatit. Duket se presidenti Meta do të kërkojë më shumë kohë për postin e ministrit të jashtëm, dhe për këtë shkak emri i Bushatit nuk gjendet sot në listën e të dekretuarve për shkarkim. Në faqen …

Lexo më shumë »

Meta dekreton shkarkimet dhe emërimet e ministrave

Një ditë pasi qeveria i dërgoi propozimet e saj për ndryshimet në kabinetin qeveritar, Presidenti Ilir Meta i është përgjigjur pozitivisht kërkesës, duke dekretuar shkarkimin e 6 ministrave. Burime nga Presidenca thanë për ‘BalkanËeb’ se për ministrin Ditmir Bushati, Meta nuk është shprehur ende. Po ashtu është dekretuar edhe emërimi …

Lexo më shumë »

Meta: Shqipëria një diamant i Europës

Sot është dita ndërkombëtare e maleve. Kjo ditë u shpall nga Asambleja e Përgjithshme e OKB-së më 11 dhjetor të vitit 2003. Pas shpalljes së Ditës Ndërkombëtare të maleve nga ana e OKB-së, u vu në dukje nevojën e ndërgjegjësimit të vazhdueshëm mbi rëndësinë e Maleve dhe zhvillimin e qëndrueshëm …

Lexo më shumë »