Home / Arkiva Tag:kryeministri

Arkiva Tag:kryeministri

Nis protesta, kryeministria rrethohet nga policët

Ndërkohë që ka nisur protesta e studentëve, dhe grumbullimet në fakultete, policë të shumtë kanë rrethuar kryeministrinë. Në fotot e mëposhtme shihet qartë prania e madhe e forcave të rendit në afërsi të piramidës. Pavarësisht se protesta ishte lajmëruar të ishte masive, temperaturat e ulëta duken se kanë bërë punën …

Lexo më shumë »

Kryeministri maqedonas kërkon shkarkimin e dy ministrave

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev kërkoi nga Kuvendi shkarkimin e dy ministrave, Aksel Ahmedovskit nga posti i ministrit pa portofol i angazhuar për implementimin e strategjisë  për përmirësimin e gjendjes së romëve si dhe ministrin Adnan Qahil ministër për investime të huaja. Në vend të Ahmedovskit, Zaevi ka propozuar kandidatin Muzafer …

Lexo më shumë »

Nis protesta e studentëve

Sapo ka nisur dita e 13-të e protestës së studentëve të Tiranës. Bashkë me to kanë nisur protestën edhe studentët e rretheve të cilët duan të jenë mbështëtës deri në fund të kauzëës së tyre. Studentët e Tiranës sërish do të protestojnë para kryeministrisë dhe kanë theksuar që do të …

Lexo më shumë »

Nis protesta para kryeministrisë

Ka nisur edhe sot protesta e studentëve para kryeministrisë. Edhe pse reshjet e shiut vazhdojnë, kjo nuk i ka penguar ata që të ndalen në qëllimin e tyre. Përveç njëri-tjetrit, studentët kanë kërkuar edhe mbështetjen e qytëtarëve në mbarë vendin. Kujtojme që sot është dita e 11-të e protestës ndërsa …

Lexo më shumë »

Protesta, studentët: Do i drejtohemi kryeministrisë

Ndërkohë që protestës së studentëve të Tiranës iu bashkuan edhe studentët e Elbasanit, thirrjet janë edhe më të forta. Ata janë të vendosur dhe kanë dhënë ultimatum që nëse nuk plotësohen kërkesat deri në orën 16:00, protesta do të zhvendoset para kryeministrisë. Në gatishmëri janë edhe studentët e Shkodrës, edhe …

Lexo më shumë »