Home / Arkiva Tag:Kosove

Arkiva Tag:Kosove

“Braktisin” Zvicrën, bashkohen me konbëtaren e Kosovës

Vazhdojnë prurjet te Kosova, në prag të eliminatoreve të Europianit 2020. 2 elementë cilësorë pritet t’i bashkohen skuadrës së Bernard Shaland. Bëhet fjalë për mbrojtësin e Hadërsfilldit, Florent Hadërgjonaj dhe mesfushorin e Sionit, Bastin Toma. Trajneri i dardanëve ka konfirmuar se të 2 futbollistët kanë pranuar të veshin fanellën e …

Lexo më shumë »

NATO: Formimi i ushtrisë së Kosovës në kohën e gabuar

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka thënë se i vjen keq që Kuvendi i Kosovës mori vendim që përmes një sërë ligjesh bëri të mundur transformimin e FSK-së në Ushtri, pavarësisht paralajmërimeve dhe shqetësimeve të NATO-s për këtë rast. Stoltenberg për median malazeze ‘CDM’, ka theksuar se kalimi …

Lexo më shumë »

Aksident në Kosovë, humb jetën një grua

Një aksident me pasojë vdekjen e nje personi ka ndodhur në fshatin Dollcv të Klinës në Kosovë. Si pasojë e përplasjes së automjeteve kanë mbëtur të lënduar rëndë dy drejtuesit e automjeteve dhe ka kumbur jetën një grua  e cila ishte pasagjere. Me urdhër të prokurorit trupi i pa jetë …

Lexo më shumë »

Vrasja e policit Demaj, nesër ditë zie në  Kosovë

Nesër në Kosovë do të jetë ditë zie për vrasjen në detyrë të policit Izet Demaj. Kështu ka njoftuar kryeministri i vendit Ramush Haradinaj gjatë vizitës që i ka bërë sot Policisë së Kosovës. Haradinaj ka ngushëlluar të gjithë pjesëtarët e Policisë së Kosovës, derisa ka  premtuar se Qeveria do …

Lexo më shumë »