Home / Arkiva Tag:Itali

Arkiva Tag:Itali

Kapet me drogë, arrestohet shqiptari në Itali

Një shqiptar, është arrestuar gjatë ditës së sotme në Itali pasi u kap me drogë. Pas një kontrolloi rutinë, autoritetet ndaluan shqiptarin që po udhëtonte me një makinë luksoze dhe pas kontrolleve atij iu gjet një sasi kokaine e futur në paketën e cigareve. Në pranga përfundoi një  50-vjeçar shqiptar …

Lexo më shumë »

Tërmet në Itali, raportohen 28-të të plagosur

Një tërmet me magnitudë 4.8 goditi Siçilinë në oren 3:18 të mengjesit të sotëm, në pjesën përreth vullkanit më aktiv të Europës, Etna, duke plagosur të paktën 28 persona. Disa ndërtesa u dëmtuan pas lëkundjes së fundit që kur Etna shpërtheu të hënën. Hiri vullkanik kishte mbuluar më herët fshatrat …

Lexo më shumë »

Identifikohet i riu që humbi jetën në Itali

Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë mëngjes në Itali, ku ka humbur jetën një i ri shqiptar. 25-vjeçari shqiptar është identifikuar si Rajmond Thacina. Më tej mediat bëjnë me dije se në makinën e tij ishte dhe një grua 28 vjeçare, rumune, e cila është dëmtuar shumë rëndë. Nga …

Lexo më shumë »

Aksident në Itali, humb jetën i riu shqiptar

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e Krishtlindjeve në Itali, duke i marrë jetën një të riu shqiptar. Sipas mediave italiane ngjarja e rëndë ka ndodhur në qytetin e Torinos. Bëhet fjalë për një 26-vjeçar shqiptar, i cili po udhëtonte me makinën e tij Citroen së bashku me të …

Lexo më shumë »

Aksidentohet shqiptari në Itali

Një aksident i rëndë rrugor ka ndodhur mbrëmjen e djeshme rreth orës 22:00 në Itali. Mediat italiane shkruajnë se në aksident është përfshirë një shqiptar, i cili ka humbur drejtimin e makinës së tij, dhe është përplasur menjëherë me një bllok çimentoje. Shqiptari i aksidentuar është 36 vjeçari me iniciale …

Lexo më shumë »