Home / Arkiva Tag:Greqi

Arkiva Tag:Greqi

Moti i keq edhe në Greqi, paralizohet transporti

Moti i keq ka përfshirë gjithë Greqinë, me temperatura të ulëta, dëborë e ngricë në shumë zona. Për ditë me radhë vijojnë reshje dëbore edhe në zona qendrore, madje deri në jug të Greqisë. Sipas sinoptikanëve në orët në vazhdim priten furtuna, shira të rrëmbyeshëm në Jonin qendror dhe Egje, …

Lexo më shumë »

Babai vret vajzën, e varros prapa shtëpisë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi. Një shqiptar ka vrarë vajzën 28 vjeçare, e identifikuar si Anxhela Pjetri në Korfuz dhe e ka varrosur më pas mbrapa shtëpisë. Shkak i vrasjes, dyshohet të ketë qenë lidhja e vajzës me një afgan. Sipas mediave vendase gjithçka nisi mbrëmjen e …

Lexo më shumë »

Një tjetër viktimë në burgjet e Greqisë

Një tjetër shqiptar është gjetur i vdekur në burgun grek duke e çuar në 13 numrin e viktimave për këtë vit në shtetin fqinj ndërsa nga ana e autoriteteve tona nuk ka asnjë reagim. Gëzim Shekaj, 33 vjeç, nga Vlora, është gjetur i vetëvarur në qelinë e burgut të psikiatrisë, …

Lexo më shumë »

Greqi, rrëmbehet biznesmeni në mes të rrugës

Katër persona kanë rrëmbyer një biznesmen të njohur në Greqi. Ngjarja në fjalë ndodhi sot në mëngjes, rreth orës 09:00. Sipas mediave greke  biznesmeni me iniciale N.M si çdo ditë shkonte po në punë, kur është përballur me katër persona me veshje me stampën e dukshme EKAM, ndërsa më mes …

Lexo më shumë »

Greqi, mbulohet nga flakët banesa e shqiptarit

Shtëpia e një shqiptari në Greqi është përfshirë nga flakët. Mediat greke raportojnë se ngjarja ka ndodhur Lamia të Greqisë, por për fat brenda banesës së shqiptarit nuk ka pasur asnjë person. Si pasojë e flakeve ka pasur vetëm deme të shumta materiale, por jo të lënduar. Në vendngjarje shkuan …

Lexo më shumë »

Gjendet shqiptarja e zhdukur në Greqi

Gjendet pas shumë dite kërkimesh shqiptarja Aurora Mici. Mediat greke shkruajnë se shqiptarja e zhdukur prej 17 dhjetorit të ketij viti, u gjet në Athinë. Ajo kishte humbur gjurmët pranë kufirit greko-shqiptar. Sipas medias greke ajo kishte humbur në zonën Krystallopigi në Florina. Në ditën kur u zhduk gruaja mbante të veshur një xhaketë …

Lexo më shumë »

Zhduket shqiptarja në Greqi, policia e shpall në kërkim

Një vajzë shqiptare me banim në Greqi është shpallur në kërkim nga autoritetet fqinje pasi është zhdukur që prej datës 17 dhjetor 2018.   Bëhet fjalë për 31 vjeçaren shqiptare Aurora Mici, e cila, siç raportojnë mediet vendase, ka humbur gjurmët në Follorinë. Sipas raportimeve, 31 vjeçarja mbante veshur një …

Lexo më shumë »