Home / Arkiva Tag:euro

Arkiva Tag:euro

Euro ka ndaluar rënien, ja me sa u këmbye sot

Monedha e përbashkët ka ndalur rënien në tregun e brendshëm për herë të parë që nga data 8 nëntor. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, një euro u këmbye sot me 123.03 lekë, duke u rritur me 0.34 lekë në krahasim me ditën e mëparshme. Kjo është rritja më …

Lexo më shumë »

Banka e Shqipërisë blen 400 milion euro

Banka e Shqipërisë, si pjesë e ndërhyrjeve të jashtëzakonshme në tregun valutor dhe për efekt të rritjes së rezervës valutore ka blerë rreth 400 milionë euro gjatë gjysmës së dytë të këtij viti. Shifra u bë e ditur nga guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko gjatë konferencës së fundvitit. …

Lexo më shumë »

Euro vazhdon rënien, ja me sa këmbehet

Euro sa vjen dhe zhvlerësohet kundrejt Lekut. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, një euro këmbehej sot me 122.76 lekë, duke rënë me 0.19 lekë në krahasim me ditën e premte dhe duke vendosur një tjetër rekord të ri që prej muajit gusht 2008, kur këmbehej mesatarisht me 121.44 …

Lexo më shumë »

Euro shënon rekord të ri në rënie

Monedha e përbashkët, Euro vijoi edhe sot nënçmimin në tregun e këmbimit duke rënë nën vlerën e 123 lekëve dhe poshtë normalitetit të ri 124 lekë që konsideroi së fundmi Banka e Shqipërisë. Sot në një euro u shkëmbye me 122.98 lekë me një rënie 0.1 lekë në raport me …

Lexo më shumë »

Rinas, sekuestrohen 80 mijë Euro

Policia kufitare në Rinas ka sekuestruar 80 mijë euro, 2900 Jen kinez dhe 76-të mije lekë. Vlera monetare iu sekuestrua shtetasit kinez me inicialet J.L, 43 vjeç. Mbi të rëndon akuza e vepërs penale për “mosdeklarim të parave në kufi”

Lexo më shumë »