Home / Arkiva Tag:arrestohet

Arkiva Tag:arrestohet

I dënuar me 20-të vite burg, arrestohet në aeroport

Policia italiane ka arrestuar në aeroport  një shtetas shqiptar i dënuar për vrasje nga gjykata e Tiranës me 20 vite burg. Sipas mediave italiane bëhet fjalë për 37 vjeçarin me iniciale K.D i cili ka rënë në gjurmët e policisë  pas kthimit nga  Stambolli. Shqiptari në aeroport shoqërohej nga gruaja …

Lexo më shumë »

Futbollisti anglez në telashe, arrestohet dhe gjobitet në SHBA

Bëhet fjalë për futbollistin Ëayne Rooney I cili vazhdon të ketë probleme me alkoolin. Futbollisti anglez më 16 dhjetor u arrestua nga policia në aeroportin e ëashington-it në SHBA. “Daily Mail” raporton se ish-sulmuesi i Manchester United është arrestuar për prishje të qetësisë publike, ndërsa ka qenë në gjendje të …

Lexo më shumë »

Dhunon tre të moshuar, arrestohet ashqiptari në Itali

Policia italiane ka arrestuar një shqiptar pasi ai ka ushtruar dhunë ndaj tre të moshuarve, në një provincë afër qytetit të Bolonjës. Identiteti i shqiptarit nuk bëhet ende me dije. Ndërkohë që të moshuarit e dhunuar që i përkasin moshës, 63, 73 dhe 77-të vjeç, janë dërguar me urgjencë në …

Lexo më shumë »

I shapllur në kërkin, arrestohet i riu

Policia e Elbasanit ka arrestuar një 28-vjeçar të dënuar për veprën penale “Ushtrimi i ndikimit të paligjshëm ndaj personave që ushtrojnë funksione publike”. I arrestuari është Gledis Sinameta, banues në fshatin Pekisht, Peqin. “Kapja dhe ndalimi i tij u bë pasi Gjykata e Shkallës Parë Elbasan,më datë 21.10.2015, e ka …

Lexo më shumë »

Dhunoi punonjësen e bashkisë, arrestohet

Një 40-vjeçar nga Elbasani ka rënë në prangat e policisë pasi siç njofton kjo e fundit,  ka goditur e  kanosur verbalisht punonjësen e bashkisë së Elbasanit. Është arrestuar shtetasi  A.S, banues në lagjen “5 Maji” në qytetin e Elbasanit. Ndërkohë materialet i kaluan prokurorisë  dhe ndaj 40-vjeçarit rëndon akuza e …

Lexo më shumë »

Elbasan, arrestohet 42-vjeçari i shpallur në kërkim

Policia e Elbasanit ka bërë të mundur arrestimin e Kelmend Krujës i cili ishte i shpallur në kërkim. Mbi të arrestuarin rëndojnë akuzat për vepërn penale “vjedhje” dhe “mashtrim”. Kruja është dënuar nga gjykata e Elbasanit më 8-të muaj burg si dhe nga gjykata e Tiranës me tre vite burg.

Lexo më shumë »

Arrestohet organizatori i masakrës së “Charlie Hebdo”

Peter Cherif, i dyshuar si një nga organizatorët e masakrës në gazetën satirike “Charlie Hebdo” në janar të 2015 në Paris, është arrestuar në Xhibut. Sipas “Marianne”, 36-vjeçari ishte mik i vëllezërve Kouachi, autorë të vrasjeve në redaksi. I njohur si Abou Hamza, ai ishte në arrati që prej 2011 …

Lexo më shumë »

Dhunoi të fejuarën, arrestohet

Një 27-të vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Shijakut pasi kishte dhunuar të fejuarën e tij. Efektivët e rendit të komisariatit të Shijakut kanë arrestuar të riun F.Ll., nga Shijaku, i cili akuzohet për ushtrim dhune ndaj 25-vjeçares Xh.B. banuese në Sallmone të Shijakut. Policia ka plotësuar kërkesë …

Lexo më shumë »