Home / Arkiva Tag:aksident

Arkiva Tag:aksident

Aksident te rruga e Elbasanit, përplasen dy makina

Dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën te Rruga e Elbasanit. Për fat të mirë nuk raportohet për njerëz të lënduar por vetëm dëme materiale. Trafiku për momentin është rënduar ndërsa pritet që në vendin e ngjarjes të shkojnë forcat policore për të zbardhur të zbardhur shkaqet e aksidentit si dhe …

Lexo më shumë »

Përplasen 28-të makina, shkak ngrica në rrugë

28 makina janë përfshirë në një aksident zinxhir në kryeqytetin turk Ankara, i cili ditët e fundit ka përjetuar reshje të dendura dëbore dhe ngricë në rrugë. Agjencia turke e lajmeve “DHA” raportoi se aksidenti ndodhi në urën Aksemsettin mbi Bulevardin Perëndimor të kryeqytetit turk. Në momentin që makinat po …

Lexo më shumë »

Aksident në Itali, humb jetën i riu shqiptar

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e Krishtlindjeve në Itali, duke i marrë jetën një të riu shqiptar. Sipas mediave italiane ngjarja e rëndë ka ndodhur në qytetin e Torinos. Bëhet fjalë për një 26-vjeçar shqiptar, i cili po udhëtonte me makinën e tij Citroen së bashku me të …

Lexo më shumë »

Aksidenti në Lezhë, zbardhen detaje

Pak më parë një mësuase dhe një nxënëse janë përplasur nga një makinë në qytetin e Lezhës. Të plagosurat, Elidona Gega dhe B.Çupi janë dërguar menjëherë në spitalin rajonal të Lezhës për të marrë mjekimin e duhur. Personi që po drejtonte automjetin është shoqëruar për në komisariat për të dhënë …

Lexo më shumë »

Aksidentohet shqiptari në Itali

Një aksident i rëndë rrugor ka ndodhur mbrëmjen e djeshme rreth orës 22:00 në Itali. Mediat italiane shkruajnë se në aksident është përfshirë një shqiptar, i cili ka humbur drejtimin e makinës së tij, dhe është përplasur menjëherë me një bllok çimentoje. Shqiptari i aksidentuar është 36 vjeçari me iniciale …

Lexo më shumë »