Home / SPORTI / Shpëtoi fitoren e Lacios në fund pritja e Strakoshës

Shpëtoi fitoren e Lacios në fund pritja e Strakoshës

Lacio fitoi me shifrat minimale, 0-1, sfidën e javës së 22-të në transfertë ndaj Frosinones. Mjaftoi një gol i Felipe Kaisedos, në minutën e 36-të, për të marrë një fitore me vlera për Europën.

Vendasit e Frosinones u munduan të reagonin disa herë, dhe më i rrezikshëm ishte rasti i minutës së 86-të, por Strakosha me një pritje fantastike, duke marrë edhe vlerësimin e mediave italiane, shpëtoi rrjetën pa u prekur. Kështu, Lacio shkon në vendin e gjashtë me 35 pikë, vetëm një më pak se Milani në vendin e katërt

Përreth Redaktor

Kontrolloni gjithashtu

Real Madrid në krizë të fortë, dëmtohet mesfushori

Real Madrid po kalon një krizë të fortë. Edhe me ndryshimin e trajnerit rezultatet e …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.