Home / Aktualitet / Putin në Beograd, Mitrovica mbushet me flamuj rusë.

Putin në Beograd, Mitrovica mbushet me flamuj rusë.

Në ditën kur presidenti rus Vladimir Putin pritet të vizitojë Beogradin, në veri të Mitrovicës janë vendosur gjithandej flamuj të Rusisë, fotografi të presidentit Putin, si dhe pankarta me mbishkrime në gjuhën ruse “Ne jemi vëllezër, Zoti është me ne”.

KosovaPress raporton se fotografitë, famujt dhe mbishkrimet, janë vendosur mbrëmë gjatë natës nga njerëzit e Millan Radojiçiçit, emri i të cilit është i lidhur me shumë ngjarje në veri, duke përfshirë edhe vrasjen e politikanit serb Oliver Ivanoviç.

Përreth Redaktor

Kontrolloni gjithashtu

Alketa Vejsiu mban premtimin: ‘Taramelja’ do bëhet me shtëpi të re

“Taramelja” e Piter Panit është kthyer në vogëlushin më të komentuar të rrjetit që prej …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.