Recent Posts

Si ta eliminoni erën e keqe të tymit të duhanit!

Truqe të thjeshta të cilat do t’ju ndihmojnë ta eliminoni aromën e tymit të duhanit i cili është futur në mobilie, perde, veturë… Natyrisht, është më e thjeshtë që të mos pini duhan. Edhe më pak e besueshme, gjithashtu. Opsioni i dytë është që të pini duhan në tarracë apo …

Lexo më shumë »

Çaj me lëkurë qepe, ja sëmundjet që parandalon!

Shtresa e jashtme e lëkurës së qepës përmban sasi të mëdha antioksidantësh që promovojnë mirëqenien e përgjithshme të organizmit dhe e mbrojnë atë nga sëmundjet. Lëkura e qepës fuqizon aftësitë vetë-shëruese të trupit madje mund të mbrojë edhe nga disa forma të sëmundjeve tumorale. Ajo përmban fibër të tretshme dhe …

Lexo më shumë »

Alarm për shpërthimin e fruthit në kopshte dhe çerdhe

Drejtoria e Shëndetit Publik jep alarmin për shpërthimin e fruthit, por edhe rrezikun nga virozat stinore për shkak të uljes së temperaturave. Ndaj pranë institucioneve të arsimit parashkollor, kopshte dhe çerdhe të cilat janë hapur prej datës 3 janar, ata kanë kërkuar nga drejtuesit që çdo ditë të kontrollojnë fëmijët. …

Lexo më shumë »