Recent Posts

KLP: SPAK me 15 prokurorë, një muaj kohë për aplikim

Këshilli i Lartë i Prokurorisë hapi dje garën për vendet vakante për Prokurorinë Speciale Antikorrupsiin, e njohur ndryshe si SPAK. KLP ka vendosur që numri total i anëtarëve të SPAK të jetë 15, kjo edhe për shkak të fluksit të punës që do të kenë. Prokuroria Speciale, së bashku me …

Lexo më shumë »

Nxënësit bojkotojnë mësimin, nuk pranojnë të ngrohen me gaz

Nxënësit e shkollës 9-vjeçare ‘Don Martin Trushi’ në fshatin Stajkë të bashkisë Vau Dejes kanë bojkotuar procesin mësimor pasi nuk pranojnë të ngrohen me gaz. Kjo shkollë është ndërtuar para një viti dhe ka sistemin e kaldajës me naftë. Kaldajat nuk mund të vihen në funksion për shkak se automati …

Lexo më shumë »

Sonte pritet të bie borë në Tiranë

Bora mbetet dëshira më e madhe e kryeqytetasve në çdo prag dimri. E marta e nesërme, sipas sinoptikanëve ka rezervuar jo vetëm mëngjesin më të ftohtë të kësaj jave, por në mbrëmje do të sjellë reshjet e para të dëborës për Tiranën. “Dita më e ftohtë e javës do të …

Lexo më shumë »