Recent Posts

Nuk i mbyllën bastet, 14-të të proceduar në 24 orë

Policia e Shtetit njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë proceduar penalisht 14 persona në total në qytetet Korçë, Tropojë, Berat dhe në Sarandë, pasi kanë shkelur ligjin duke mos mbyllur lojërat e fatit pas 1 janarit të këtij viti. Personat akuzohen për veprat penale “Organizimi i lotarive të …

Lexo më shumë »

Ngricat në rrugë, bashkia e Tiranës hedh kripë gjatë natës

Punonjësit e Bashkisë së Tiranës kanë nisur punë intensive për mbajtjen hapur të rrugëve në zonat rurale, duke hedhur kripë dhe skorje. Gjatë natës, punonjësit bashkë me automjetet e vëna në dispozicion  nga Bashkia kanë hedhur kripë jo vetëm në zonat rurale, por edhe në rrugët brenda kryeqytetit për të …

Lexo më shumë »