Recent Posts

Naftëtarët e rafinerisë së Ballshit në protestë

Për të tretën herë radhazi  naftëtarët e Ballshit kanë dalë në protestë. Mosmarrëveshjet për shitjen e naftës bruto si lëndë e parë për Uzinën e Ballshit kanë çuar në pezullimin e punës. Janë me shumë se 1000 punonjës që po protestojnë. Prodhuesi më i madh në vend Bankers Petrolium nuk …

Lexo më shumë »

Kërcënohen pedagogët, shefja e departamentit u dërgon SMS

Një ditë para zhvillimit të protestës së paralajmëruar nga studentët e fakulteteve publike në Tiranë dhe në rrethe, disa prej pedagogëve u është kërkuar të vijojnë procesin mësimor, pavarësisht numrit të pjesëmarrjes së studentëve. Ka qenë shefja e departamentit të së Drejtës në Fakultetin e Ekonomikut në Elbasan, Rezarta Tahiraj, …

Lexo më shumë »

Nis protesta, kryeministria rrethohet nga policët

Ndërkohë që ka nisur protesta e studentëve, dhe grumbullimet në fakultete, policë të shumtë kanë rrethuar kryeministrinë. Në fotot e mëposhtme shihet qartë prania e madhe e forcave të rendit në afërsi të piramidës. Pavarësisht se protesta ishte lajmëruar të ishte masive, temperaturat e ulëta duken se kanë bërë punën …

Lexo më shumë »

Kërcënohen studentët

Mbyllja e portave  të Fakulteteve me zinxhirë dhe dry apo dhe gozhdimi i tyre nga studentët duket se ka qenë një ide e ardhur në momentet e fundit para protestës. Ana, studentja e Arkitekturës e njohur për mesazhet e shkëmbyera me kryeministrin Rama për protestën, u shpreh për gazetaren e …

Lexo më shumë »

Berisha: Grevë e përgjithshme e studentëve të Shqipërisë!

Nga: Sali Berisha “Greve e pergjithshme e studenteve te Shqiperise! Unversiteti i Elbasanit ne proteste dhe greve! Lexoni mesazhin e studentit dixhital! sb Jam student ne elbasan . Sot studentet e Elbasanit do jene ne proteste dhe bojkot perkunder kercenimeve te shumta qe po u vijne studenteve dhe pedagogve. Doja …

Lexo më shumë »