Home / Politikë / Lulzim Basha: Edi Rama ka për qëllim të vjedhë qytetarët

Lulzim Basha: Edi Rama ka për qëllim të vjedhë qytetarët

Lulzim Basha, i është bashkuar sërish protestës së banorëve të Astirit  edhe në ditën e 29 të protestës.

Në një dalje për mediat, Basha tha se Edi Rama nuk ka ndërmend të bëjë projekte apo rrugë por ka si për qëllim të vjedhë qytetarët.

Basha gjithashtu ka dënuar ashpër dhe dhunën e ushtruar nga policia ndaj kameramanëve dhe qytetarëve.

Është shkelur ligji për pronën publike, është shkelur Kushtetuta dhe po dhunohen çdo ditë qytetarët që Edi Rama të grabisë një shumë astronomike, pa treguar asgjë për projektin. Pse po investohet në këtë pjesë të unazës. Pse një nga kompanitë është regjistruar në parajsë fiskale, kush fshihet pas kësaj kompanie. Këto ja pyetjet që kam sot unë, dhe ju ftoj ju si media të hetoni. Dua të dënoj dhunë mbi kameramanët dhe mbi gazetarët si dhe shoqërimin e 5 protestuesve ditën e djeshme. Kjo që po ndodh këtu ka të bëjë jo heshtë me fatin e këtyre familjeve, këtu po bëhet autopsia e regjimit të Rilindjes. Këtu po tregohet se si ka rënë Kushtetuta. Prokurorja e Përgjithshëm është fshehur dhe nuk reagon për denoncimin e bërë nga qytetarët. Kjo është pasqyra e vërtetë se ku ka përfunduar Shqipëria me një të çmendur, që kërkon të plaçkitë shqiptarët. Ne jemi në krahë të tyre, për tu dhënë forcë për tu dhënë kurajo”, deklaroi Lulzim Basha.

Përreth Gazetar 1

Kontrolloni gjithashtu

Mbyllen dyert për hapjen e negociatave me BE

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar mbi raportin më të fundit të Transparency International. Ndërsa …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.