Home / SPORTI

SPORTI

Partizani shpallet kampion i Shqipërisë pas 26 vitesh

Kryeqyteti u ngjyros me “të kuqe”! Triumfi 2-1 i Partizanit dje ndaj Tiranës në superndeshjen e javës së 33-të të Kategorisë Superiore për sezonin 2018-2019 zyrtarizoi njëkohësisht edhe titullin kampion për “Demat e kuq”, që rikthehen kështu t’i gëzohen një trofeu pas 26 vitesh. Dygolëshi i shënuar nga Cinari, që …

Lexo më shumë »

Xhaka, futbollisti shqiptar më i paguar

Granit Xhaka është futbollisti më i paguar nga të gjithë lojtarët me origjinë shqiptare që luajnë për klobet apo kombëtaret e futbollit kudo në botqë. Në fakt, futbollisti i Arsenalit vlerësohet si futbollisti më i shtrenjtë shqiptar. Të paktën ky është vlerësimi në bazë të një studimi të realizuar nga …

Lexo më shumë »

Futbollisti anglez në telashe, arrestohet dhe gjobitet në SHBA

Bëhet fjalë për futbollistin Ëayne Rooney I cili vazhdon të ketë probleme me alkoolin. Futbollisti anglez më 16 dhjetor u arrestua nga policia në aeroportin e ëashington-it në SHBA. “Daily Mail” raporton se ish-sulmuesi i Manchester United është arrestuar për prishje të qetësisë publike, ndërsa ka qenë në gjendje të …

Lexo më shumë »

Kukësi njofton largimin e mesfushorit titullar

Vazhdojnë spastrimet te Kukësi. Klubi verilindor ka zyrtarizuar ditën e sotme largimin e mesfushorit Donjet Shkodra. 29-vjeçari, i cilI u aktivizua 46 ndeshje dhe arriti të shënonte 3 gola me nënkampionët ka ndërprerë marrëveshjen. Lajmin për divorcin me Shkodrën, i cili në ndeshjet e fundit u aktivizua si titullar, klubi …

Lexo më shumë »