Home / Politikë

Politikë

Opozita në protestën e 5-të kombëtare

Sot opozita ka paralajmëruar protestën e pestë kombëtare. Simpatizantë të opozitës së bashkuar do të dalin në rrugë në orën 18:30. Protesta e ditës së shtunë ishte e ndarë në tre fronte, ndërsa pati flakë, dhunë, përplasje, gaz lotsjellës dhe arrestime të shumta. Ajo e së shtunës ishte paralajmëruar se …

Lexo më shumë »

Mbyllen dyert për hapjen e negociatave me BE

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar mbi raportin më të fundit të Transparency International. Ndërsa i quan konkluzionet e raportit si dështimin më të fundit të kryeministrit Rama, Berisha shkruan në një status në facebook se njoftimi i fundit i Transparency International i mbyll dyert Shqipërisë për hapjen e negociatave. …

Lexo më shumë »

Kreu i KLSH, Meta reagon pas kritikave

Pas kritikave që mori kandidatura e tij për kryetar të KLSH Bahri Shaqiri, presidenti Ilir Meta i ka kthyer një përgjigje të gjithë skeptikëve. Pasi mbajti homazhe para bustit të Islamil Qemalit, në kuadër të 100-vjetorit të vdekjes së tij, Meta u përgjigj shumë shkurt, duke shtuar se në punën …

Lexo më shumë »

Rama intervistë për De Welt

Gazeta e njohur gjermane “Die Welt” ka intervistuar kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama, i cili vazhdon të hapë atje ekspozita me pikturat e tij. Por jo vetëm për pikturën, kryeministri ka shuar kuriozitetin e gazetarëve gjermanë edhe për sa i përket “dashurisë” së tij me kancelaren Merkel. Ai po ashtu …

Lexo më shumë »

Starton emisioni i parë në llojin e vet në mediat Audio-Vizive në shqipëri. “Puppet Channel News”

Miq te PUPPET CHANNEL dhe shikues te FAX NEWS momenti erdhi, starton emisioni i pare ne llojin e vet ne mediat audio vizive ne shqiperi. Puppet Channel News, informacionet e servirura ndryshe, fakte reale, denoncime, fabula dhe shum inskenime argetuese. Cdo te marte dhe te ejte ne Fax News ora 20:00 …

Lexo më shumë »