Home / DIASPORA

DIASPORA

Starton emisioni i parë në llojin e vet në mediat Audio-Vizive në shqipëri. “Puppet Channel News”

Miq te PUPPET CHANNEL dhe shikues te FAX NEWS momenti erdhi, starton emisioni i pare ne llojin e vet ne mediat audio vizive ne shqiperi. Puppet Channel News, informacionet e servirura ndryshe, fakte reale, denoncime, fabula dhe shum inskenime argetuese. Cdo te marte dhe te ejte ne Fax News ora 20:00 …

Lexo më shumë »

Jeni të ftuar të ndiqni në kanalin televiziv FAX-NEWS çdo të martë dhe të enjte në orën 20:00 të mbrëmjes në “PUPPET CHANNEL”

Ky emision eshte nje prodhim i shoqerise civili me bashkepunimin e shoqates E.K.O Albania dhe me kontributin vullnetar te njerzve per te denoncuar dhe demaskuar korrupsionin dhe te gjitha fenomenet e tjera qe rrjedhin per shkak te tij. Ftojme te gjithe ata qe e kane vuajtur ne kurriz te tyre …

Lexo më shumë »

PA RREGULLUAR STATUSIN JURIDIK-KUSHTETUES TE POPULLIT SHQIPTAR,NUK MUND TE KETE KURRE PAQE,NE MAQEDONI…!

PA RREGULLUAR STATUSIN JURIDIK-KUSHTETUES TE POPULLIT SHQIPTAR,NUK MUND TE KETE KURRE PAQE,NE MAQEDONI…! Edhe pak dite na ndajne, nga votimi i ndryshimeve kushtetuese,ne Maqedoni. Te mbushura me probleme teknike e juridike te te gjitha llojeve,ndryshimet flasin per gjithçka,pa e prekur me qellim thelbin e çeshtjes i cili lidhet me statusin …

Lexo më shumë »

Burg për tre shqiptar pasi shkruajtën “UÇK” në borë

Tre shqiptarë  janë dënuar me burg në Serbi, vetëm e vetëm se shkruajtën mbi borë simbolet e UÇK-së.  Mësohet se shqiptarët e arrestuar janë shtetasit,  Iba Bajramin (20) Shpreson Bajramin (22) nga Beogradi, dhe Daniel Kryeziun (25) nga Prizreni, njofton “Novosti”. Sipas gazetës “V.Novosti”, ngjarja në fjalë ka ndodhur rreth …

Lexo më shumë »

I dënuar me 20-të vite burg, arrestohet në aeroport

Policia italiane ka arrestuar në aeroport  një shtetas shqiptar i dënuar për vrasje nga gjykata e Tiranës me 20 vite burg. Sipas mediave italiane bëhet fjalë për 37 vjeçarin me iniciale K.D i cili ka rënë në gjurmët e policisë  pas kthimit nga  Stambolli. Shqiptari në aeroport shoqërohej nga gruaja …

Lexo më shumë »

Flet deputeti serb: Shqipëria e madhe do krijohet

Kreu i komisionit parlamentar të Serbisë për Kosovën, Milovan Drecun thotë se krijimi i Shqipërisë së Madhe është një proces i pakthyeshëm. Sipas tij, kjo do të ndodhë në një formë ose në një tjetër. “Ky është një vlerësim realist gjeopolitik, në interes të vendeve perëndimore, që nuk e kundërshtojnë …

Lexo më shumë »

26-të shqiptar dalin në gjyq, kryen 200 mijë vjedhje

Një grup prej 26 shqiptarësh, kryesisht nga Kosova, jane arrestuar nga policia në Francë. Ata akuzohen per 200 vjedhje vetëm në Auvergne Rhone-Alpes. Procesi gjyqesor ndaj tyre ka nisur në Gjykatën Penale të Saint-Etienne, shkruan agjencia e lajmeve “Presheva jonë” duke ju referuar burimeve te policise franceze. Disa hajdutë të kësaj …

Lexo më shumë »