Home / BOTA

BOTA

Jeni të ftuar të ndiqni në kanalin televiziv FAX-NEWS çdo të martë dhe të enjte në orën 20:00 të mbrëmjes në “PUPPET CHANNEL”

Ky emision eshte nje prodhim i shoqerise civili me bashkepunimin e shoqates E.K.O Albania dhe me kontributin vullnetar te njerzve per te denoncuar dhe demaskuar korrupsionin dhe te gjitha fenomenet e tjera qe rrjedhin per shkak te tij. Ftojme te gjithe ata qe e kane vuajtur ne kurriz te tyre …

Lexo më shumë »

Putin në Beograd, Mitrovica mbushet me flamuj rusë.

Në ditën kur presidenti rus Vladimir Putin pritet të vizitojë Beogradin, në veri të Mitrovicës janë vendosur gjithandej flamuj të Rusisë, fotografi të presidentit Putin, si dhe pankarta me mbishkrime në gjuhën ruse “Ne jemi vëllezër, Zoti është me ne”. KosovaPress raporton se fotografitë, famujt dhe mbishkrimet, janë vendosur mbrëmë …

Lexo më shumë »

PA RREGULLUAR STATUSIN JURIDIK-KUSHTETUES TE POPULLIT SHQIPTAR,NUK MUND TE KETE KURRE PAQE,NE MAQEDONI…!

PA RREGULLUAR STATUSIN JURIDIK-KUSHTETUES TE POPULLIT SHQIPTAR,NUK MUND TE KETE KURRE PAQE,NE MAQEDONI…! Edhe pak dite na ndajne, nga votimi i ndryshimeve kushtetuese,ne Maqedoni. Te mbushura me probleme teknike e juridike te te gjitha llojeve,ndryshimet flasin per gjithçka,pa e prekur me qellim thelbin e çeshtjes i cili lidhet me statusin …

Lexo më shumë »

Flet deputeti serb: Shqipëria e madhe do krijohet

Kreu i komisionit parlamentar të Serbisë për Kosovën, Milovan Drecun thotë se krijimi i Shqipërisë së Madhe është një proces i pakthyeshëm. Sipas tij, kjo do të ndodhë në një formë ose në një tjetër. “Ky është një vlerësim realist gjeopolitik, në interes të vendeve perëndimore, që nuk e kundërshtojnë …

Lexo më shumë »