Home / Arsim

Arsim

Rama njoftim të rëndësishëm për studentët

Kryeministri Edi Rama ka ndarë një njoftim të rëndësishëm për studentët. Përmes një postimi në “Instagram”, kreu i qeverisë shkruan se nga nesër studentët mund të fillojnë të dorëzojnë dokumentacionet përkatëse për të përfituar nga reduktimi i tarifës së shkollimit. “Po! Saktë (Studentët në çdo universitet duhet të kërkojnë ekzaktësisht …

Lexo më shumë »

Matura 2019-të, zbardhen datat e provimeve

Zbardhet urdhri i ministres së Arsimit Lindita Nikola për datat e provimeve të maturës 2019. Provimi për gjuhën e huaj do të jepet në datë 7 qershor 2019. Provimi për gjuhën shqipe dhe letërsinë në datë 12 qershor, provimi për lëndën e matematikës do të jepet në datë 17 qershor, …

Lexo më shumë »