Home / Aktualitet

Aktualitet

Partizani shpallet kampion i Shqipërisë pas 26 vitesh

Kryeqyteti u ngjyros me “të kuqe”! Triumfi 2-1 i Partizanit dje ndaj Tiranës në superndeshjen e javës së 33-të të Kategorisë Superiore për sezonin 2018-2019 zyrtarizoi njëkohësisht edhe titullin kampion për “Demat e kuq”, që rikthehen kështu t’i gëzohen një trofeu pas 26 vitesh. Dygolëshi i shënuar nga Cinari, që …

Lexo më shumë »

Opozita në protestën e 5-të kombëtare

Sot opozita ka paralajmëruar protestën e pestë kombëtare. Simpatizantë të opozitës së bashkuar do të dalin në rrugë në orën 18:30. Protesta e ditës së shtunë ishte e ndarë në tre fronte, ndërsa pati flakë, dhunë, përplasje, gaz lotsjellës dhe arrestime të shumta. Ajo e së shtunës ishte paralajmëruar se …

Lexo më shumë »

Air Albania me çmime të çmendura

Shumëkush që priste që me fillimin e fluturimeve të operatorit shqiptar Air Albania do të kishte mundësi që të fluturonte më lirë fillimisht drejt Stambollit dhe më pas në destinacione të tjera, do të duhet të presë ende. Ndonëse fluturimet kanë filluar prej mëse një jave drejt Stambollit nuk ka …

Lexo më shumë »

Mbyllen dyert për hapjen e negociatave me BE

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar mbi raportin më të fundit të Transparency International. Ndërsa i quan konkluzionet e raportit si dështimin më të fundit të kryeministrit Rama, Berisha shkruan në një status në facebook se njoftimi i fundit i Transparency International i mbyll dyert Shqipërisë për hapjen e negociatave. …

Lexo më shumë »

Jemi dy minuta larg Apokalipsit

Sa pranë shkatërrimit të planetit është njerëzimi? Ora simbolike e apokalipsit qëndron ende dy minuta para mesnate. Sipas buletinit të shkencëtarëve atomikë. Akrepat e orës nuk kanë ndryshuar pozicion krahasuar me një vit më parë, por kjo nuk duhet marrë si shenjë stabiliteti, thotë Rachell Bronson, presidente e grupit të …

Lexo më shumë »