Home / Redaktor

Redaktor

Partizani shpallet kampion i Shqipërisë pas 26 vitesh

Kryeqyteti u ngjyros me “të kuqe”! Triumfi 2-1 i Partizanit dje ndaj Tiranës në superndeshjen e javës së 33-të të Kategorisë Superiore për sezonin 2018-2019 zyrtarizoi njëkohësisht edhe titullin kampion për “Demat e kuq”, që rikthehen kështu t’i gëzohen një trofeu pas 26 vitesh. Dygolëshi i shënuar nga Cinari, që …

Lexo më shumë »

Opozita në protestën e 5-të kombëtare

Sot opozita ka paralajmëruar protestën e pestë kombëtare. Simpatizantë të opozitës së bashkuar do të dalin në rrugë në orën 18:30. Protesta e ditës së shtunë ishte e ndarë në tre fronte, ndërsa pati flakë, dhunë, përplasje, gaz lotsjellës dhe arrestime të shumta. Ajo e së shtunës ishte paralajmëruar se …

Lexo më shumë »

Air Albania me çmime të çmendura

Shumëkush që priste që me fillimin e fluturimeve të operatorit shqiptar Air Albania do të kishte mundësi që të fluturonte më lirë fillimisht drejt Stambollit dhe më pas në destinacione të tjera, do të duhet të presë ende. Ndonëse fluturimet kanë filluar prej mëse një jave drejt Stambollit nuk ka …

Lexo më shumë »